ca-slider-reddot-4.jpg

Solunum Koruma Araçları:
Kişisel koruyucu ekipman hava temizleme veya hava sağlama kaynağına göre iki ana gruba ayrılır.

Hava temizleme - negatif basınç sistemleri
Tek kullanımlık partikül (toz) maskeler

Tek kullanımlık partikül maskeleri, düşük toz, sis, polen, hayvan tozu vb. Konsantrasyonlarına karşı koruma sağlamak için tasarlanmıştır.

Avantajları: Hafif, tek kullanımlık, nispeten rahat ve ucuz.

Sınırlamalar: Kötü sızdırmazlık özellikleri nedeniyle minimum koruma. Solunum cihazı ile cilt arasında kalan yüz saçlı personel tarafından kullanılamaz.

Yeniden kullanılabilir yarım maske
Hava temizleme yarım maskeleri, burun ve çenenin altına oturan kauçuk bir yüz sızdırmazlık parçasına sahiptir. Değiştirilebilir kartuşlar ve filtreler, farklı hava kirleticilerine karşı koruma sağlamak için tasarlanmıştır.

Avantajları: Nispeten hafiftir ve birçok kirletici maddeye karşı iyi koruma sağlar. Sınırlamalar: Kullanım, filtrelerin türü ve kapasitesi ile sınırlıdır - yüksek kirletici madde konsantrasyonu olan bölgelerde veya oksijen eksikliği olan ortamlarda da kullanılamaz. Filtrelerden nefes almak için ek çaba gösterilmesi gerektiğinden nefes almak daha zor olabilir. Göz koruması sağlanmamaktadır. Uygun ve sıkı bağlantı gerekli olsa da, birçok faktör maske sıkılığını etkileyebilir.

Yeniden kullanılabilir tam yüz maskesi
Hava temizleme tam yüz maskeleri, yukarıda açıklanan yarım maske maskeleriyle aynı prensipte çalışır. Yüz parçası, gözleri, burnu, çeneyi ve ağzı kaplayan tüm yüz çevresinde koruma sağlar.

Avantajları: Tam yüz solunum maskeleri, daha yüksek seviyede solunum koruması gerektiğinde veya göz ve yüz koruması gerektiğinde kullanılır.

Sınırlamalar: Tam yüz maskeleri yarım maskelerden daha ağırdır ve genellikle kullanıcı için daha az rahattır. Tüm hava kirletici türleri için kullanılamaz ve kullanılan filtre ve kartuşların tipi ve kapasitesi ile sınırlıdır. Oksijen eksikliği olan ortamlarda kullanılamazlar. Filtrelerden nefes almak için ek çaba gösterilmesi gerektiğinden nefes almak daha zor olabilir.

Hava temizleme - pozitif basınç sistemi
PAPR - motorlu hava temizleme respiratörleri

En gelişmiş kişisel koruyucu ekipman grubu, uzun ömürlü uygulamalar için bile yüksek koruma sağlar. Havayı partikül veya kimyasal filtreden geçiren ve başlığa üfleyen pille çalışan portatif fan ünitesi. Tam ve yarım maske yanı sıra çok çeşitli davlumbaz ve kask mevcuttur.

Avantajlar: Başlıca avantajlar, fanın havayı başlığa veya barete zorlayan pozitif basınçtan elde edilir. Bu, negatif basınç maskeleri tarafından sağlanan nefes alma zorluğunu ortadan kaldırır ve hassas bir yüz uyumunun önemini azaltır.

Sınırlamalar: Daha yüksek satın alma fiyatı ve bakımı. Kullanım pil ve fanın kullanım ömrü ile sınırlıdır. Oksijen eksikliği olan ortamlarda kullanılamaz

Hava tedarik sistemleri
Havayolu sistemleri

Bu solunum aygıtları, kullanıcıya kompresör veya basınçlı hava silindiri gibi sabit bir kaynaktan temiz, temiz hava sağlar. Tam yüz maskesi ve yarım maske yanı sıra çok çeşitli davlumbaz ve kask mevcuttur.

Avantajları: Hava yolu solunum maskeleri uzun süre kullanılabilir ve çeşitli hava kirleticilerinden yüksek derecede koruma sağlar. Minimum solunum direnci ve rahatsızlığı sağlar, hafiftir ve orta başlangıç ​​maliyeti ve düşük işletme maliyetleriyle kullanılabilir.

Sınırlamalar: Hava kaynağının beklenmedik şekilde kaybedilmesi, kullanıcı için tüm korumayı sonlandırır. Hava, maskeye veya başlığa, kullanımı zor ve kolayca dolanabilen veya kıvrılabilen bir hortumla verilmelidir.

Bu solunum maskeleri, tüm hava kirletici maddelerden korunmak için kullanılabilir.

SCBA - Bağımsız solunum cihazı
SCBA'lar kullanıcıya, kullanıcının sırtında taşınan yüksek basınçlı bir silindirden temiz hava sağlar. Tam yüzlü bir parça ile donatılmıştır ve basınç talep modunda çalıştırılır. SCBA'lar havadaki kirleticilerden mümkün olan en yüksek düzeyde koruma sağlar.

Avantajlar: Kullanıcılar sınırsız bir alanda nispeten serbest hareket edebilmeleri için hava tedariklerini yanlarında taşırlar.

Sınırlamalar: SCBA birimlerinin satın alınması ve bakımı pahalıdır; kullanıcının ağır ekipmanı sırtında taşımasını ve 40 dakikadan fazla sürekli kullanım sağlamamasını gerektirir. Solunum sızdırmazlık yüzeyi ile kullanıcının yüzü arasına giren sakal saçlı personel SCBA ekipmanı kullanamaz.

CleanAir resmi web sitesi: https://www.clean-air.cz/

1/10

CleanAIR® AerGO®
CleanAIR® AerGO®, gaz ve buhar formunda kirletici alanlar da dahil olmak üzere tozlu endüstriyel ortamlarda kişisel solunum koruması için tasarlanmış, evrensel güçle çalışan bir hava temizleme respiratörüdür. Ünite, sabit hava akışı sağlayan bir kontrol sistemi ve hava akışında ani bir düşüş veya düşük pil şarjı olması durumunda kullanıcıyı uyarmak için gelişmiş bir elektronik sistemle birlikte verilir. Ünitenin ergonomik tasarımı, düşük ağırlığı ve ince profili, hareket kapsamının sınırlı olduğu ortamlarda bile yüksek düzeyde kullanıcı konforu sağlar. Ünite, çeşitli endüstriyel uygulamalar için çok çeşitli CleanAIR® başlıklarıyla uyumludur.

Uygulama alanları

Gaz ve buhar şeklinde kirletici alanlar içeren tozlu endüstriyel ortamlar
Kaynak, taşlama ve yüzey bitirme işlemleri.

 

CleanAIR® Basic
CleanAIR® Basic zaman testli yapı, yeni bir görünüm ve en yeni teknolojiyi sunar.
Temel ünite, katı ve sıvı aerosoller (toz, duman, duman ve lifler) şeklinde tehlikeli partiküllerin bulunduğu ortamlarda etkili koruma sağlar. Düşük hava akışı durumunda kullanıcıyı uyarmak için gelişmiş bir sistem ve bir Li-Ion pil ile elektronik sabit hava akışı kontrolü işlevi ile donatılmıştır. Hava akışı ayrı ayrı ayarlanabilir (170 lpm'den 240 lpm'ye kadar) ve sadece bir düğme ile kolayca ayarlanabilir. İlgili tüm bilgiler, yeni tasarlanmış LED kontrol panelinde açıkça görülebilir.

Uygulama alanları
Kaynak, taşlama, yüzey bitirme işlemleri. Tozlu endüstriyel ortamlar, otomotiv ve gemi inşa endüstrisi, inşaatlar ve gıda işleme endüstrisi.

 

CleanAIR® Chemical 2F Plus
Yeni nesil elektrikli hava temizleme respiratörü, kirletici maddeleri gazlar, buharlar, parçacıklar ve bunların kombinasyonları şeklinde filtreler. Kompakt boyutuna ve hafifliğine rağmen, Chemical 2F ünitesi yüksek mekanik, kimyasal ve UV direncine sahiptir. Ünitenin yapısı, Giriş Koruma IP65 sayesinde duşta kolay dekontaminasyona izin verir. Benzersiz otomatik kapatma sistemi, filtreler değiştirilirken ünitenin parçacıklar tarafından istenmeyen kirlenmesini önler. Tam renkli ekran tüm ilgili bilgileri açıkça gösterir.

Uygulama alanları
Kimya endüstrisi, laboratuvarlar, ilaç endüstrisi

 

CleanAIR® Chemical 2F Ex
En çok yönlü ve dayanıklı solunum cihazı, potansiyel olarak patlayıcı ortamlarda kullanılabilen ATEX versiyonunda yeni mevcuttur.

Uygulama alanları

Potansiyel olarak patlayıcı ortamlar - Bölge 2 için onaylanmıştır
Kimya ve ilaç endüstrisi dahil ağır endüstriyel ortamlar
İyileştirme işlemleri, laboratuvarlar
İlk müdahale ekipleri ve acil durum ekipleri
Biyolojik koruma

 

CleanAIR® Chemical 3F Plus
Yüksek performans, mekanik ve kimyasal direnç, UV direnci ve Giriş Koruması IP64, kimya endüstrisi, laboratuvarlar ve ilaç endüstrisi gibi ağır endüstriyel ortamlarda bile kullanıcının yeterli korumasını garanti eder. Tam renkli ekran tüm ilgili bilgileri açıkça gösterir.

Uygulama alanları
Kimya endüstrisi, laboratuvarlar, ilaç endüstrisi.

 

CleanAIR® Asbest
CleanAIR® Asbest, asbest içeren malzemelerin iyileştirilmesi sırasında aktif solunum ve yüz koruması için tasarlanmış, son derece hafif ve kompakt bir hava temizleme respiratörüdür.

Sistem iki farklı maske ile mevcuttur - Shigematsu GX02 ve CF02.

Uygulama alanları
Yapı endüstrisi, iyileştirme işlemleri.

 

CleanAIR® D-Bug
CleanAIR® D-BUG, kullanıcılarına doğrudan tam yüz maskesine monte edilebilen hafif bir hava temizleme respiratörü üzerinde partikül veya kombine filtre seçeneği sunar. Bu çözüm zararlı parçacıklara, gazlara veya buharlara karşı solunum ve yüz koruması sağlar. Sistem iki kullanım seçeneği sunar: maksimum hareket özgürlüğü için doğrudan tam yüz maskesine takılabilir veya kafa üzerinde taşınan minimum ağırlık için bir hortum ve solunum cihazı ile birlikte verilen özel bir adaptör kullanılarak kayış üzerine yerleştirilebilir.

Uygulama alanları
Sistem, inşaat endüstrisi, tarım, kamu bakım hizmetleri, iyileştirme işlemleri, haşere kontrolü gibi partikül veya kimyasal kontaminasyonlu ortamlarda kullanım için uygundur.

 

Kısa başlık CA-1
Bu kısa hafif başlık, daha fazla mekanik korumanın gerekmediği tozlu ve hafif kimyasal ortamlarda solunum koruması ve yüz koruması için en uygun çözümdür. PAPR veya CleanAIR® havayolu sistemleri ile birlikte en üst düzeyde solunum korumasına ulaşır.
Uygulama alanları:
Başlık, ilaç ve kimya endüstrilerindeki tozlu ve hafif kimyasal ortamlarda çalışmak için uygundur.

 

Uzun başlık CA-2
Bu uzun hafif başlık, daha fazla mekanik korumanın gerekmediği tozlu ortamlarda solunum, baş ve boyun ve omuzların korunmasını sağlar. PAPR veya CleanAIR® havayolu sistemleri ile birlikte en yüksek solunum koruma seviyesine ulaşır.
Uygulama alanları:
Başlık, tozlu veya hafif kimyasal ortamlarda kullanılabilir. Püskürtme ve boyama işlemlerinin yanı sıra laboratuvarlarda ve ilaç endüstrisinde kullanım için uygundur.

 

Üniversal başlık CA-10
Kimyasal olarak dirençli bu başlık, en zorlu kimyasal ortamlarda solunum, baş ve boyun ve omuzların korunmasını sağlar. PAPR veya CleanAIR® havayolu sistemleri ile birlikte en yüksek solunum koruma seviyesine ulaşır. Başlığın dayanıklılığı yüksektir ve bantlı dikişlere sahip hafif lamine kumaş nedeniyle dekontamine edilebilir.
Uygulama alanları:
Başlık, yüksek dayanıklılık ve kimyasal direnç gerektiren tüm ortamlarda kullanılabilir. Püskürtme ve boyama işlemlerinin yanı sıra laboratuvarlarda ve ilaç veya kimya endüstrilerinde kullanım için uygundur.

 

UniMask
En yüksek konforu ve güvenliği sağlayan hafif, üniversal bir yüz koruyucudur. Geliştirilmiş iç hava akışı regülasyonu ve mükemmel optik ve mekanik özelliklere sahip bir vizör ile en yüksek solunum koruması bu evrensel hafif yüz siperini sınıfının gerçek lideri yapar.

Uygulama alanları
UniMask, genellikle kimyasal ve ilaç endüstrileri ve laboratuvarlarında, kimyasal direnç konusunda düşük talepleri olan ortamlarda sprey boya veya yüzey bitirme işlemleri için kullanılabilir.

Koruyucu kalkan CA-3 (asetat)
Sınırsız manzaraya sahip uzay kalkanı. Geniş asetat vizörlü bu popüler hafif koruyucu kalkan, sıçrayan kimyasallara karşı solunum koruması ve yüz koruması sağlar. Vizör geniş ve net bir görüş alanı, yüksek kimyasal direnç ve sıvı püskürtmeye karşı koruma sağlar.

Asetat vizör - yüksek kimyasal direncinden dolayı, bu hafif kalkan sıvı püskürtmeye karşı koruma sağlar (EN166'ya göre).

Uygulama alanları
CA-3, yüksek kimyasal direnç gereksinimi olan ortamlar, kimya endüstrisi, laboratuvarlar ve sprey boya gibi birçok sektörde uygulama bulur.

 
 

Güvenlik kaskı CA-4 (asetat)
CA-4 emniyet kaskı solunum korumasını baş, yüz ve kulakların korunması ile birleştirir ve kullanıcının ihtiyaçlarına göre değiştirilebilir. Kask, başka güvenlik unsurlarıyla donatılabilir: ek bir flip-up asetat vizör (şeffaf veya yeşil DIN 5), kulaklıklar veya boynun sıçrayan sıvılara karşı korunması için uzun bir pelerin.

Uygulama alanları
Kask, kimya endüstrisinde ve laboratuvarlarında ve kimyasal püskürtme için kullanılabilir.

 

Taşlama kalkanı AerTEC ™ SeeMAX
Çalışma alanınızın sınırsız net görünümü, filtrelenmiş ve ayarlanabilir hava dağılımı ile temiz hava, SeeMAX'ı en yüksek güvenlik seviyesine sahip benzersiz yüz ve solunum koruma sistemi haline getirir. Değiştirilmesi kolay DIN5 ön kapak lensi, verimli plazma kesimi için sistemi mükemmel koruyucuyu genişletir.

 

Kaynak maskesi CA-20
CA-20 kaynak maskesi, devrim yaratan (Açısal Bağımlılık Telafisi) ADC Plus teknolojisini kullanan otomatik kararan filtrelerle donatılmıştır. CA-20, yüksek seviye 1/1/1/1 optik kalitenin  ve en yüksek solunum koruma sınıfı TH3'ün kombinasyonunu temsil eder.
Uygulama alanları:
Çok düşük kaynak akımlarında bile TIG dahil tüm kaynak yöntemlerine uygun profesyonel kaynak maskesi.

 

Kaynak maskesi AerTEC ™ OptoMAX
Optrel'in dünya lideri ADF teknolojisi sayesinde kaynak sırasında mükemmel görüş. 5-13 aralığında herhangi bir kaynak prosedürü için tam otomatik renk seviyesi ayarı. 1/1/1/1 Sınıflarda ultra HD kalitesi. Dahili hava dağıtım sistemi havayı doğrudan solunum bölgesine iletir.
Uygulama alanları:
Herhangi bir elektrik ark kaynağı işlemi Elektrot Kaynağı (Örtülü Kaynak, SMAW) / MIG / MAG (GMAW) / GMAW Yüksek erime oranı işlemi / Özlü Kaynak Teli Kaynağı / TIG kaynağı (GTAW) / Plazma Ark Kaynağı / Plazma kesme ve Oksi-gaz Kaynağı / Taşlama Modu. 
Lazer kaynağı için yasaktır!

 

Kaynak maskesi AerTEC ™ RangeMAX,
Bugüne kadarki en yenilikçi ve ergonomik maske; konfordan ödün vermeden kaynakçının görüş alanını genişletiyor. Eşsiz burun boşluğu, ADF (otomatik kararan filtre)'yi gözlere daha yakın konumlandırmak için burnun üzerinde konumlanır.
Uygulama alanları:
Herhangi bir elektrik ark kaynağı işlemi Elektrot Kaynağı (Örtülü Kaynak, SMAW) / MIG / MAG (GMAW) / GMAW Yüksek erime oranı işlemi / Özlü Kaynak Teli Kaynağı / TIG kaynağı (GTAW) / Plazma Ark Kaynağı / Plazma kesme ve Oksi-gaz Kaynağı / Taşlama Modu. 
Lazer kaynağı için yasaktır!

 

Kaynak maskesi CA-27 YOGA
Dahili hava dağıtım sistemi ve yüksek kaliteli otomatik kararan filtre AerTEC® X100 ile yeni bir kaynak maskesi. Elektrikli hava temizleme respiratörleri veya CleanAIR® hava yolu sistemleri ile birlikte , çok zorlu kaynak ortamlarında tehlikeli kirleticilerden ileri düzeyde koruma sağlar.
Uygulama alanları:
Çok düşük kaynak akımlarında bile TIG dahil tüm kaynak yöntemlerine uygun profesyonel kaynak maskesi.

 

Kaynak maskesi CA-28 Euromaski
Bu maske, solunum yollarını, yüzü ve gözleri zararlı ultraviyole / kızılötesi radyasyon ve kaynak sıçramalarına karşı korumak için CleanAIR® PAPR üniteleri veya CleanAIR® hava yolu sistemleriyle kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Çoğu kaynak işlemi için ergonomik ve hafif bir çözümü temsil eder. Kararlı yukarı açılır kaynak vizörü sayesinde kaynak ve müteakip temizleme ve taşlama işlemleri için mükemmel koruma sağlar. Geniş, kavisli koruyucu vizör her yönden net bir görüş sağlar ve EN 166'da tanımlanan “B” orta darbe gereksinimlerini karşılar.
Uygulama alanları:
Çoğu kaynak yöntemi ve müteakip temizleme ve taşlama işlemleri için uygundur.

 

Kaynak maskesi CA-29 Evolve
Ergonomik tasarımıyla CA-29 Evolve, otomatik kararan kaynak kaskının ve şeffaf koruyucu vizörün hafif bir flip-up kombinasyonuna sahiptir. Kararlı yukarı açılır kaynak vizörü sayesinde, bu kask kaynak ve daha sonra yüzey bitirme işlemleri için mükemmel bir koruma sağlar.Açılır ön kısım, geniş bir görüşe ihtiyaç duyulduğunda kaskın üstüne kaldırılabilir. Benzersiz yukarı döndürme mekanizması ağırlık merkezini optimize eder ve gerekli alanı azaltır. Yukarı açılır kaynak kalkanı, otomatik kararan bir filtre veya 110 × 90 mm standart boyutta pasif bir kaynak filtresinin kullanılmasına izin verir ve böylece yüz ve gözlerin zararlı ultraviyole / kızılötesi radyasyon ve kaynak sıçramalarına karşı korunmasını sağlar.
Uygulama alanları:
Kaynak yöntemlerinin çoğu ve müteakip temizlik ve taşlama işlemleri için uygundur.

 

CA-40 Kaynak korumalı güvenlik kaskı
Solunum yollarının etkili bir şekilde korunmasına ek olarak, bu kask kaynak sırasında baş, görme ve yüzü de korur. Otomatik kararan filtreli V9-13 DS kaynak kalkanı ayrıca zararlı ultraviyole / kızılötesi radyasyon ve kaynak sıçramasına karşı koruma sağlar.

Uygulama alanları

Zorlu endüstriyel ortamlarda kullanılabilir - hazırlık çalışması (kelepçeleme, konumlandırma, nakliye) veya kaynak işleminin hemen ardından daha fazla yüzey işleme (taşlama, temizleme, vb.)

Otomotiv endüstrisinde, gemi yapımında veya bina yapımında yaygın olarak kullanılır.

 

Taşlama ve kaynak kalkanı ile emniyet kask CA-40GW
Solunum yollarının etkili bir şekilde korunmasına ek olarak, bu kask baş, göz ve yüzü hızlı uçan partiküllere karşı da korur ve aynı zamanda zararlı ultraviyole radyasyona karşı temel koruma sağlar. Otomatik kararan filtreli V9-13 DS kaynak kalkanı ayrıca zararlı ultraviyole / kızılötesi radyasyon ve kaynak sıçramasına karşı koruma sağlar.

Uygulama alanları

En zorlu endüstriyel ortamlar - hazırlık çalışması (kelepçeleme, konumlandırma, nakliye) gerektiğinde veya kaynağın hemen ardından başka yüzey ayarlamaları (taşlama, temizleme vb.)
Otomotiv endüstrisi, gemi yapımı, bina inşaatı

 

ARES II
CleanAIR® ARES II, kolayca çıkarılabilen bir güvenlik kaskı içeren ağır hizmet tipi deri kaynak başlığıdır. En zorlu endüstriyel ortamlarda bile vücudun üst kısmının tam olarak korunmasını sağlar.

Uygulama alanları
En zorlu endüstriyel ortamlarda kaynak

 

CleanAIR® Ultimate
Yüksek derecede kirlenmiş ortamlar için havalandırmalı koruyucu giysilerdeki yeni boyut

Sistem, tam yüz maskesinin en yüksek koruma seviyesini havalandırmalı koruyucu tulumun tüm avantajlarıyla benzersiz bir şekilde birleştirir.

CleanAIR® Ultimate 2500 tulum, yalnızca CleanAIR® Ultimate GX ve elektrikli hava temizleme respiratörü CleanAIR® Chemical 2F ile birlikte kullanım için tasarlanmıştır

 
Hemen arayın

Tel: +90 312 394 51 38

Bize yazın
Hizmet saatleri

PZT - CUMA: 08:30 - 17:00

20 YILI AŞAN DENEYİM

Tecrübeli kadromuz ve 20 yılı aşan sektörel deneyimimizden faydalanın.

ISO 9001:2015 ve ISO 10002 kalite sertifikalarına sahip olan şirketimiz kaliteli hizmet için çalışmalarına aralık vermeden devam etmektedir.

HİZMETLERİMİZ

- Projelendirme

- Üretim

- Montaj

- Ürün ithalatı

- Dünya genelinde hizmet olanağı

- Periyodik bakım hizmetleri

ADRESİMİZ

KRİSTAL LTD. ŞTİ.

Batı Sitesi Mahallesi Gersan San.Sitesi

2308 Cd. No:67 

06370 Yenimahalle

Ankara / TÜRKİYE

  • Instagram
  • Twitter

 2020 | Her hakkı saklıdır. | 6698 sayılı KVKK aydınlatma metni

Web sitemizde sunulan hizmetleri ve özellikleri sağlamak için çerezlerden (cookies) yararlanırız.
Çerezler, bilgisayarınıza veya diğer cihazlara yüklenen ve kaydedilen datadır. Bu data, sizin web sitemizi kullanımınız hakkında bize bilgi verir.

www.aboutcookies.org