slider-produkty.png

PAPR solunum koruyucular. Üst seviye iş güvenliği ekipmanları.

 

CleanAIR® AerGO®

 • CleanAIR® AerGO®, gazlar ve buharlar şeklinde kirletici maddeler içeren alanlar dahil olmak üzere tozlu endüstriyel ortamlarda kişisel solunum koruması için tasarlanmış evrensel bir güçle çalışan hava temizleme solunum cihazıdır. Ünite, sabit hava akışı sağlayan bir kontrol sistemi ve hava akışında ani bir azalma veya düşük pil şarjı durumunda kullanıcıyı uyarmak için gelişmiş bir elektronik sistemle birlikte sağlanır. Ünitenin ergonomik tasarımı, düşük ağırlığı ve ince profili, hareket kapsamının sınırlı olduğu ortamlarda bile yüksek düzeyde kullanıcı konforunu garanti eder. Ünite, çeşitli endüstriyel uygulamalar için çok çeşitli CleanAIR® başlıklar ve maskeler ile uyumludur.

 • Uygulama alanları

Gaz ve buhar şeklinde kirletici maddeler içeren alanlar dahil olmak üzere tozlu endüstriyel ortamlar

Kaynak, taşlama ve yüzey bitirme işlemleri.

CleanAIR® Basic

 • CleanAIR® Basic, zaman içinde test edilmiş yapıyı, yeni bir görünümü ve en yeni teknolojiyi getirir.
  BASIC ünite, katı ve sıvı aerosoller (toz, duman, duman ve lifler gibi) biçimindeki tehlikeli partiküllerin bulunduğu ortamlarda etkili koruma sağlar. Elektronik sabit hava akışı kontrolü işlevi, düşük hava akışı durumunda kullanıcıyı uyarmak için gelişmiş bir sistem ve bir Li-İyon pil ile donatılmıştır. Hava akışı ayrı ayrı ayarlanabilir (170 lt/dk'dan240 lt/dk'ya kadar) ve tek bir düğme ile kolayca ayarlanabilir. Tüm ilgili bilgiler, yeni tasarlanan LED kontrol panelinde açıkça görülebilir.

 • Uygulama alanları
  Kaynak, taşlama, yüzey bitirme işlemleri. Tozlu endüstriyel ortamlar, otomotiv ve gemi yapımı endüstrisi, inşaatlar ve gıda işleme endüstrisi.

CleanAIR® Chemical 2F Plus

 • Yeni nesil motorlu hava temizleme respiratörü, kirletici maddeleri gazlar, buharlar, partiküller ve bunların kombinasyonları şeklinde filtreler. Kompakt boyutuna ve hafifliğine rağmen Chemical 2F ünitesi yüksek mekanik, kimyasal ve UV direncine sahiptir. Ünitenin yapısı, Giriş Koruması IP65 sayesinde duşta kolay dekontaminasyona izin verir. Benzersiz otomatik kapanma sistemi, filtreler değiştirilirken ünitenin istenmeyen partiküllerle kirlenmesini önler. Tam renkli ekran, ilgili tüm bilgileri açıkça gösterir.

 • Patlayıcı ortamlar için ATEX sertifikalı Chemical 'F Ex model de mevcuttur.

 • Uygulama alanları

Kimya endüstrisi, laboratuvarlar, ilaç endüstrisi

CleanAIR® Chemical 3F Plus

 • Yüksek seviyede performans, mekanik ve kimyasal direnç, UV direnci ve Giriş Koruması IP64, kimya endüstrisi, laboratuvarlar ve ilaç endüstrisi gibi ağır endüstriyel ortamlarda bile kullanıcının yeterli korumasını garanti eder. Tam renkli ekran, ilgili tüm bilgileri açıkça gösterir.

 • Uygulama alanları

Kimya endüstrisi, laboratuvarlar, ilaç endüstrisi.

CleanAIR® Asbest

 • CleanAIR® Asbest, asbest içeren malzemelerin ıslahı sırasında aktif solunum ve yüz koruması için tasarlanmış, olağanüstü hafif ve kompakt bir motorlu hava maskesidir.

Sistem iki farklı maskeyle mevcuttur - Shigematsu GX02 ve CF02.

 • Uygulama alanları

İnşaat endüstrisi, iyileştirme işlemleri.

CleanAIR® D-Bug

 • CleanAIR® D-BUG, kullanıcılarına, doğrudan tam yüz maskesine monte edilebilen hafif güçle çalışan hava temizleyici solunum cihazı üzerinde partikül veya kombine filtre seçenekleri sunar. Bu çözüm, zararlı parçacıklara, gazlara veya buharlara karşı solunum ve yüz koruması sağlar. Sistem iki kullanım seçeneği sunar: maksimum hareket özgürlüğü için doğrudan tam yüz maskesine takılabilir veya kafada minimum ağırlık için, bir hortum ve solunum cihazıyla birlikte verilen özel bir adaptör kullanılarak kemer üzerine yerleştirilebilir.

 • Uygulama alanları

Sistem, inşaat endüstrisi, tarım, kamu bakım hizmetleri, iyileştirme işlemleri, haşere kontrolü gibi partikül veya kimyasal kontaminasyonun olduğu ortamlarda kullanıma uygundur.

Ekonomik kaynakçı motorlu maske seti:

CA-27 Yoga + CA Basic Ünite

 • Yerleşik hava dağıtım sistemine ve yüksek kaliteli otomatik kararan filtre AerTEC® X100'e sahip yeni bir kaynak başlığı. Motorlu hava temizleme maskeleri veya hava yolu sistemleri ile birlikte CleanAIR® YOGA, çok zorlu kaynak ortamlarında tehlikeli kirleticilerden ileri düzeyde koruma sağlar.

 • Uygulama alanları
  Çok düşük kaynak akımlarında bile TIG dahil tüm kaynak yöntemlerine uygun profesyonel kaynak başlığı

 • CleanAIR® Basic, zaman içinde test edilmiş yapıyı, yeni bir görünümü ve en yeni teknolojiyi getirir.
  BASIC ünite, katı ve sıvı aerosoller (toz, duman, duman ve lifler gibi) biçimindeki tehlikeli partiküllerin bulunduğu ortamlarda etkili koruma sağlar. Elektronik sabit hava akışı kontrolü işlevi, düşük hava akışı durumunda kullanıcıyı uyarmak için gelişmiş bir sistem ve bir Li-İyon pil ile donatılmıştır. Hava akışı ayrı ayrı ayarlanabilir (170 lt/dk'dan 240 lt/dk'ya kadar) ve tek bir düğme ile kolayca ayarlanabilir. Tüm ilgili bilgiler, yeni tasarlanan LED kontrol panelinde açıkça görülebilir.

 • Uygulama alanları
  Kaynak, taşlama, yüzey bitirme işlemleri. Tozlu endüstriyel ortamlar, otomotiv ve gemi yapımı endüstrisi, inşaatlar ve gıda işleme endüstrisi.

Yetkili Dağıtıcılık Belgesi

CA_yetkili_dağıtıcı.jpg

Clean Air Katalogları

Kaynak Güvenliği

Kaynak, günümüzde endüstride metalleri birleştirmenin en yaygın yöntemidir. Kaynak yapıldığında, iki parça benzer metal birlikte eritilir. Tamamlandıktan sonra, kaynaklı bağlantı, eklemin oluşturulduğu parçalardan daha güçlü veya daha güçlüdür. Kaynak, 800ºC - 1635ºC sıcaklık aralığını kapsar. Genel kaynak tehlikeleri arasında darbe, penetrasyon, zararlı toz, duman, dumanlar, yoğun ısı ve ışık radyasyonu bulunur. Uygun kişisel koruyucu ekipman sizi bu tehlikelerden koruyabilir!

Kaynakla ilgili sağlık tehlikeleri - kimyasal maddeler

Genellikle kaynak dumanı ve gazları temel malzemeden veya dolgu malzemesinden gelir; metal üzerindeki ve elektrodu kaplayan boyalar ve kaplamalar; koruyucu gazlar; ark ultraviyole ışığı ve ısıdan kaynaklanan kimyasal reaksiyonlar; işlem ve sarf malzemeleri; ve temizleyicilerden ve yağ gidericilerden çıkan buharlar gibi havadaki kirleticiler.

İşyerinde kaynak dumanına maruz kalma ciddi bir mesleki tehlikedir ve çok sayıda sağlık sorununa neden olabilir. (Daha fazla bilgi için "Sağlık tehlikeleri" bölümüne bakın). En yüksek risk faktörleri arasında ozon, özellikle altı değerlikli durumda krom (Cr 6+), nikel (potansiyel kanserojenler), kadmiyum ve kurşun bulunur. Kaynak dumanındaki kadmiyum kısa sürede ölümcül olabilir. Kaynakla açığa çıkan ultraviyole radyasyon, havadaki oksijen ve nitrojen ile reaksiyona girerek yüksek dozlarda ölümcül olan ozon ve nitrojen oksitleri oluşturur, burun ve boğazı tahriş ederek ciddi akciğer hastalıklarına neden olur.

Ultraviyole ışınları, trikloretilen gibi klorlu hidrokarbon çözücülerle reaksiyona girebilir; 1,1,1, -trikloroetan; az miktarlarda bile ölümcül bir madde olan fosgen gazı oluşturmak için metilen klorür ve perkloroetilen. Maruz kalma, baş dönmesi, titreme ve öksürük semptomlarının ortaya çıkması genellikle beş veya altı saat sürer. Tek bir kaynakçı saatte 20-40 g duman üretir ve bu da yılda yaklaşık 35-70 kg kaynak dumanına karşılık gelir. (Genel kaynak dumanının OEL değeri 5mg / m3'tür.)

Kaynakla ilgili sağlık tehlikeleri - fiziksel etkenler

Elektrik arkı ve lazer kaynağı ultraviyole (UV), görünür ışık ve kızılötesi (IR) yayar. Gaz kaynağı ve gaz kesme, görünür ışık ve IR radyasyonu yayar. Radyasyonun vücut üzerindeki potansiyel etkisi, radyasyonun türüne ve yoğunluğuna, ondan uzaklığınıza ve maruz kalma süresine bağlıdır.

Morötesi radyasyon

Ultraviyole radyasyon (UV), kaynak işleminde elektrik arkı tarafından üretilir. Cildin UV'ye maruz kalması, çoğu durumda önceden uyarı yapılmaksızın ciddi yanıklara neden olabilir. UV radyasyonu ayrıca göz merceğine de zarar verebilir. Pek çok ark kaynağı yapan kişi, gözlerde bir kum hissi olan "ark gözü" olarak bilinen durumun farkındadır.

Kızılötesi radyasyon

Elektrik arkı ve diğer alev kesme ekipmanı tarafından üretilen kızılötesi radyasyona (IR) maruz kalma, cilt yüzeyini ve yüzeyin hemen altındaki dokuları ısıtabilir. Bazı durumlarda termal yanıklara kadar ilerleyebilen bu etkinin dışında kızılötesi radyasyon kaynakçılar için tehlikeli değildir. Çoğu kaynakçı, bir kaynakçı kaskı (veya gözlükleri) ve koruyucu giysilerle kendilerini IR'den (ve UV'den) korur.

Yoğun görünür ışık

İnsan gözünün yoğun görünür ışığa maruz kalması, adaptasyon, pupiller refleks ve gözlerin gölgelenmesine neden olabilir. Bu eylemler, aşırı ışığın retinaya odaklanmasını engelleyen koruyucu mekanizmalardır. Ark kaynağı işleminde, gözün yoğun görünür ışığa maruz kalması büyük ölçüde kaynakçının kaskı tarafından engellenir. Bununla birlikte, bazı kişiler arkın dikkatsiz bir şekilde “görülmesi” nedeniyle retina hasarına maruz kalmıştır. Ark göz koruması olmadan hiçbir zaman gözlemlenmemelidir.

Standartlar

EN 12941 / A2  Bu Avrupa Standardı, bir başlık veya gazlı, partiküllü veya kombine filtreli / filtreli bir başlık içeren elektrikli filtreleme cihazları için minimum gereksinimleri belirtir. Oksijen eksikliği ortamlarında kullanılmak üzere tasarlanmış cihazları kapsamaz (oksijen hacimce% 17'den az). Kaçış amacıyla tasarlanmış koruyucu solunum cihazlarını da kapsamaz.

EN 12942 / A2  Bu Avrupa Standardı, gaz, partikül veya kombine filtre (ler) ile birlikte tam yüz maskesi, yarım maske veya çeyrek maske içeren güç destekli solunumla ilgili koruyucu cihazlar için minimum gereksinimleri belirtir. Oksijen yetersizliği ortamlarında (oksijen hacimce% 17'den az) kullanılmak üzere tasarlanmış cihazları kapsamaz. Ayrıca, kaçış amacıyla tasarlanmış koruyucu solunum cihazlarını kapsamaz. PAPR kapalı olsa bile kullanıcıyı korumalıdır.

 

EN 14594: 2005  Bu Avrupa Standardı, sürekli akışlı basınçlı hava hattı solunum cihazı ve bir başlık veya bir maske için minimum gereksinimleri belirtir.

 

İşyeri Maruz Kalma Limitleri (WEL) - WEL'ler, belirli bir havada taşınan maddenin, bir referans dönemi boyunca ortalaması alınan ve çalışanların önemli olumsuz sağlık etkileri yaşamadan maruz kalabilecekleri mesleki maruz kalma limitleri (konsantrasyonları). WEL'lerin ayarlanabileceği iki referans dönemi vardır:
TWA - 8 saatlik (uzun vadeli)
TWA'lar, uzun süreli veya birikimli maruziyet gerektiren sağlık etkilerini önlemeye yardımcı olmak için ayarlanmıştır.
STEL - 15 dakika (kısa süreli)
Kısa vadeli limitler (STEL'ler), kısa süreli maruziyetten sonra görülebilecek sağlık etkilerini (örn. Birkaç dakika sonra ortaya çıkabilecek göz tahrişi) önlemeye yardımcı olmak için ayarlanmıştır.

Nominal koruma faktörü - Laboratuvarda ölçülen performans verileri kullanılarak hesaplanan Koruyucu Solunum Ekipmanının teorik koruma düzeyi. Matematiksel olarak hesaplanan maksimum koruma performansını gösterir. İlgili standartta belirtildiği gibi 100 maksimum içe doğru kaçak toplam değerine bölünerek hesaplanır.

 

©2020, Kristal Ltd. Sti.

 • Instagram
 • Twitter
 • Siyah YouTube Simgesi